Rok 2014

2014-03-05 „Zaczytani” dotarli do Bielska-Białej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w  Bielsku-Białej jako pierwsza instytucja w Bielsku-Białej przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii “Zaczytani”, której patronuje Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP.

Ogólnopolska kampania „Zaczytani” polega na zbiórce książek dla najmłodszych pacjentów szpitali i podopiecznych placówek opiekuńczych.

- Książki przekazane przez darczyńców będziemy sukcesywnie przekazywać małym pacjentom i podopiecznym bielskich szpitali i placówek opiekuńczych. Chcemy, żeby dzięki książce ci młodzi ludzie choć na chwilę zapomnieli o chorobie oraz odizolowaniu od rodzin i rówieśników – przybliża Anna Niemiec-Warzecha, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, w której znajduje się punkt zbiórki książek. – Kampanii będzie towarzyszyła akcja edukacyjna promująca czytelnictwo – dodaje Anna Niemiec-Warzecha.

Każdy, kto chciałby wesprzeć kampanię, może podarowane dzieciom książki złożyć do specjalnego kosza umieszczonego w widocznym miejscu w bibliotece, oznaczonego dodatkowo dużym plakatem kampanii. Zebrane w ten sposób dary trafią do trzech bielskich placówek: Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej, Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Środowiskowego Centrum Pomocy.
Anna Niemiec-Warzecha, dyrektor PBW w Bielsku Białej
Kampania „Zaczytani” objęła już zasięgiem największe polskie miasta. Do Komitetu Honorowego „Zaczytanych” oprócz Anny Komorowskiej należy również Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.
Medialnie wspierają kampanię między innymi TVP Kultura oraz portal Wirtualna Polska. Więcej o „Zaczytanych” można przeczytać na stronie internetowej kampanii: www.zaczytani.org

Na fotografii Anna Niemiec-Warzecha, dyrektor PBW w Bielsku Białej

Nadesłał: