Rok 2014

2014-05-15 "Piotrcoviana" – regionalna baza danych – warsztaty

19 maja 2014 roku o godz. 14.30 Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na warsztaty: "Piotrcoviana" - regionalna baza danych. Zaprezentujemy internetową bazę danych o regionie "Piotrcoviana", powstającą w naszej bibliotece od 2006 roku i zawierającą obecnie 7500 pozycji. Uczestnicy poznają zawartość, optymalne możliwości wyszukiwawcze i sposoby wykorzystania tej bazy do swoich potrzeb.

Jest to przydatne źródło uporządkowanych informacji tworzone głównie z myślą o:

• uczniach i nauczycielach,
  • historykach,
  • dziennikarzach,
  • regionalistach (amatorach i zawodowcach),
  • uczestnikach konkursów o tematyce regionalnej,
  • archiwistach,
  • miłośnikach "małej ojczyzny",
  • turystach,
  • badaczach,
  • studentach,
  • organizatorach imprez,
  • autorach różnych publikacji,
  • pracownikach instytucji kultury.
Osoby zaliczające się do powyższych grup oraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona.
Podczas spotkania zaprezentujemy egzemplarze niektórych ciekawych publikacji regionalnych posiadanych przez naszą Bibliotekę, a ich dublety zostaną rozdane zainteresowanym uczestnikom.

Kontakt:
Biblioteka Pedagogiczna