Rok 2014

2014-05-15 Europejska Noc Muzeów odbędzie się w Gdańsku

Nocne zwiedzanie biblioteki –  to dopiero frajda !

Po raz drugi w Noc Muzeów  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku al. Gen. J. Hallera 14, otwiera  swoje drzwi dla wszystkich chętnych, którzy chcą spotkać się z historią.  Wraz z bibliotekarzem będzie można zwiedzić Muzeum Oświaty Pomorskiej, w której zgromadzono eksponaty dotyczące oświaty na Pomorzu. Można będzie  zobaczyć stare kroniki szkolne, świadectwa, podręczniki, usiąść w starej ławce szkolnej.

Dla tych, którzy nie wiedzą jak wiele lat temu  pisano obsadką ze stalówką  i robiono kleksy, przygotowano warsztaty kaligrafii. Uczniom proponujemy spotkanie z Ostatnim bibliotekarzem, który w grze bibliotecznej zapozna uczestników z tajemnicami biblioteki, pomoże rozszyfrować stare zagadki, znaleźć zaginiony skarb i ….. Gra skierowana jest do dzieci od 8 do 18 lat.

Dzieci (i nie tylko) zapraszamy  na warsztaty plastyczne podczas których będziemy wspólnie tworzyć tajemniczego opiekuna biblioteki. Uczestnicy będą mogli również  narysować również swojego ulubionego ducha, który nie tylko starszy, ale może być czasem… przyjacielem.

Wstęp wolny.

Nadesłała: