Rok 2014

2014-06-11 Warsztaty „Lato w bibliotece”, 30 czerwca 2014, Warszawa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza 30 czerwca br. na warsztaty dla nauczycieli-bibliotekarzy bibliotek szkolnych, bibliotekarzy bibliotek publicznych, pracowników świetlic, domów kultury, wolontariuszy prowadzących akcje letnie dla dzieci nt „Lato w bibliotece”. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy.

Cel i korzyści warsztatów - celem warsztatów jest nabycie umiejętności wykorzystania ciekawej książki (np. „Czarownica piętro niżej” Marcina Szczygielskiego) do prowadzenia atrakcyjnych zajęć dla dzieci w wolnym czasie. Uczestnicy warsztatów poznają zasady przygotowania konkursów dla czytelników w różnym wieku, proste techniki plastyczne z wykorzystaniem tanich, ogólnodostępnych materiałów oraz różnych pomocy dydaktycznych (sprzęt audio, kostki mimiczne, kostki z gąbki).

Warsztaty prowadzić będzie Anna Lipińska - nauczyciel bibliotekarz, polonista, tłumacz, wieloletni członek Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA w sekcji Książka - Terapia - Zabawa; animator i organizator imprez bibliotecznych i plenerowych, z zamiłowania bajarz.

Szczegóły dostępne pod adresem http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=11475