Rok 2014

2014-06-11 XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Dnia 29 maja 2014 roku o godz. 10.00 po raz siódmy spotkaliśmy się w Teatrze Ziemi Rybnickiej na imprezie czytelniczej  w ramach XIII Ogólnopolskiej Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Hasło tegorocznej kampanii „Czytanie mądra rzecz”.

Rybnickie Centrum Kultury oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rybniku przygotowało dla dzieci rybnickich szkół podstawowych nr 1, 5, 11, 12 oraz szkoły podstawowej z Jejkowic wiele atrakcji.

Bo czytanie jest:
Kluczem do wiedzy
Uczy myślenia, pomaga w zrozumieniu ludzi, świata i siebie.
Rozbudza zainteresowania, rozwija wyobraźnię.

Naszymi czytającymi gośćmi w tym roku byli: Lucyna Tyl, Katarzyna Kiepura, Kamila Borkowska, Ewelina Kozielska oraz Kabaret Młodych Panów: Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Roberta Korólczyk.

Czytaliśmy bajki rymowanki, fragment książki „Oto jest Kasia” oraz bajkę o „Czerwonym Kapturku”, którą w niebywały sposób przedstawili panowie z Kabaretu.

Przez czas trwania imprezy Rybnicki Rybek zabawiał dzieci, a na zakończenie był występ artystyczny zespołu tanecznego „Iskra”  i klaun „Malinka”, który doskonale rozbawił dzieci na zakończenie spotkania.

Nadesłała:
Katarzyna Gozdawa-Grajewska