Rok 2014

2014-09-01 "Uzależnienia. Przeciwdziałanie agresji" - pakiet edukacyjny dla nauczycieli w DBP we Wrocławiu

Nowy pakiet edukacyjny dla nauczycieli, w w którym znajduję się  materiały z zakresu:

- Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży szkolnej

- Przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkole

Pakiet wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2014/ 2015.

Ze wstępu:

Problematyka bezpieczeństwa w szkole obejmuje wiele zjawisk, z jakimi na co dzień spotykają się nauczyciele i uczniowie w szkołach i placówkach wychowawczych. Zagadnienia bezpieczeństwa obejmują m.in. dbanie o sprzyjające rozwojowi i bezpieczne dla uczniów otoczenie, ochronę przed przemocą fizyczną, psychiczną i używkami, budowanie poczucia bezpieczeństwa poprzez kształtowanie postaw społecznych, uczenie współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych, rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów rówieśniczych, promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Podstawowym celem niniejszego pakietu jest pomoc w organizowaniu przez nauczycieli i dyrektorów szkół działań edukacyjnych w kierunku wzmacniania bezpieczeństwa w szkołach. Ze względu na bogaty zasób materiałów źródłowych niniejszy pakiet obejmuje zagadnienia dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole oraz uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, Internetu, gier komputerowych i hazardu.

Nadesłała
Beata Malentowicz