Rok 2014

2014-10-01 Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu zaprasza na kurs e-learningowy Glogster EDU – sposób na interaktywny plakat i nietypową prezentację multimedialną

Jak wzbudzić zainteresowanie i wyróżnić się wśród masy obrazów, które pojawiają się w Internecie? Jak interaktywnie i nowocześnie przygotować i zaprezentować materiały edukacyjne?

Innowacyjnym i bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem pomagającym zaistnieć w wirtualnej przestrzeni może być glog – w pełni interaktywny plakat dostępny on-line, który łączy w jedną całość różne formy przekazu: tekst, grafikę, animację, fotografię, wideo, materiały audio, dając jednocześnie możliwość umieszczania w załącznikach danych czy np. połączenia się z wybranym portalem społecznościowym.

Możliwość łatwego, intuicyjnego projektowania i tworzenia glogów daje społecznościowy serwis edukacyjny Glogster EDU, dzięki któremu uczniowie mogą tworzyć swoje glogi, a nauczyciel ma możliwość zarządzania ich pracami. Wizualnie glog nawiązuje do formy plakatu, stąd stosowany w nim prostokątny format.

Glog może zapowiadać różnego rodzaju wydarzenia i imprezy szkolne, może być np. pracą domową prezentującą nie tylko wiedzę ucznia z danej dziedziny, ale też jego kreatywność i pomysłowość w zaprezentowaniu tematu, można też zastosować go do omówienia lektury, tworzenia gazetki szkolnej, prezentacji wykonanego w projekcie gimnazjalnym działania. Można za jego pomocą przygotować również nietypową prezentację multimedialną, ulotki, banery (do wydruku bądź do osadzenia na stronie WWW), schemat lekcji czy też wypromować wydarzenie w Internecie.

Kurs e-learningowy Glogster EDU – sposób na interaktywny plakat i nietypową prezentację multimedialną będzie realizowany na platformie Moodle Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu w terminie od 14 do 29 października 2014 r.

Kurs ma charakter zadaniowy i adresowany jest do nauczycieli, bibliotekarzy i pracowników różnego typu placówek oświatowych – zainteresowanych wykorzystywaniem interaktywnych plakatów (glogów) w celach edukacyjnych i promocyjnych.
Warunki pomyślnego zakończenia kursu:
•    utworzenie autorskiego plakatu,
•    aktywność na kursie,
•    wypełnienie i przesłanie ankiety ewaluacyjnej.

Liczba miejsc ograniczona do 20 osób.

Zapisy prowadzone będą od 1 do 13 października 2014 r.
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: i.warta@bptorun.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie.