Rok 2014

2014-10-22 „Jesień z Elmerem” w BP w Przasnyszu - relacja

W dniach 6-10 października 2014 roku Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce Filia w Przasnyszu zorganizowała akcję z wykorzystaniem elementów biblioterapii i pedagogiki zabawy pt. „Jesień z Elmerem” dla uczniów „zerówek” i klas I-III.

Elmer – słoń w kratkę – to bohater serii książek Davida McKee, przetłumaczonej na ponad 30 języków. W Polsce kolejne tomy przygód Elmera wydaje Grupa Wydawnicza Publicat.

Elmer jest ulubieńcem dzieci na całym świecie. Uczy, że każdy jest wyjątkowy i ważny – zarówno w domu, jak też w przedszkolu czy w szkole. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje talenty, uczy się otwartości i buduje poczucie własnej wartości.

W spotkaniu z wesołym słoniem w Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyło 342 dzieci z przedszkoli i szkół Przasnysza i okolic. Elmer odwiedził również dzieci niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu.

Oprócz wysłuchania opowieści o przygodach słonia w kratkę, dzieci dyskutowały o cechach prawdziwego przyjaciela oraz o tym, że nie wygląd jest najważniejszy, ale uśmiech i życzliwość. Poza tym uczyły się wesołych wyliczanek, brały udział w ”tańcu połamańcu”, a także wykonywały postać Elmera z przygotowanego szablonu. Spotkanie uświetniła ogromna postać słonia, udostępniona Bibliotece przez wydawnictwo Publicat.

Nadesłała:
Aneta Dobrzyńska