Rok 2014

2014-12-05 Pakiet edukacyjny „Profilaktyka agresji i przemocy w szkole" – Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

Bezpieczeństwo w szkole jest zagadnieniem bardzo szerokim i obejmuje nie tylko zapewnienie ochrony przed agresją i przemocą, ale również kształtowanie takich postaw społecznych wśród uczniów, które dadzą im poczucie bezpieczeństwa i rozwiną umiejętność rozwiązywania konfliktów.

Pakiet "Profilaktyka agresji i przemocy w szkole" zawiera materiał, który może pomóc nauczycielom i wychowawcom w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną mającą problemy z agresją i opracowaniu takich działań edukacyjnych, które wzmocnią bezpieczeństwo w szkole.

Pakiet został opracowany w oparciu o zasoby Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach wraz z filiami w Garwolinie, Łosicach i Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie wydane w latach 2004-2014. Materiał wzbogacono o wyselekcjonowane edukacyjne zasobu Internetu.

Nadesłała
Małgorzata Percińska