Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-01-05 Program edukacyjny Korzystamy ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach i jej pięciu filiach

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację „Programu edukacyjnego Korzystamy ze zbiorów ekologicznych w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach i jej pięciu filiach”. W ramach tego projektu powiększyła swoje zbiory o 180 książek i 204 filmy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Nowe zbiory są dostosowane do każdego poziomu edukacyjnego. Zarówno nauczyciel przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum jak i szkoły ponadgimnazjalnej, znajdzie pośród nich materiały przydatne w jego pracy dydaktycznej. Wśród nowości znajdują się pozycje, które mogą zainteresować studentów, a także wszystkie inne osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem środowiska i jego ochroną.

W związku z realizacją tego zadania biblioteka zorganizowała seminarium dla nauczycieli „Wsparcie dla edukacji ekologicznej w szkołach i przedszkolach”.

W programie spotkania przewidziano:

- wykład Pani dyrektor WFOŚiGW na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego z funduszu przez placówki oświatowe,

- dzielenie się dobrą praktyką przez przedszkola i szkoły, które takie wsparcie otrzymały,

- prelekcję na temat „Przyroda bliższych i dalszych okolic Siedlce”

- przedstawienie działalności PKE Koło „Podlasie” w Siedlcach oraz walorów przyrodniczych rzeki Muchawki

- projekcję filmu Muchawka – Rzeka Roku 2014 (III miejsce)

Spotkanie cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim blisko 50 pracowników oświaty, a także członkowie PKE Koło "Podlasie".

Szczegółowe sprawozdanie i fotogaleria na stronie biblioteki

O nas   |   Patronat Medialny