Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-02-19 Sprawozdanie z warsztatów „Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach”

10 lutego 2015 roku w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się warsztaty pod hasłem „Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach”. Adresatami spotkania byli nauczyciele, wychowawcy i rodzicie. Temat warsztatów był ściśle związany z jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015.

Podczas warsztatów można było wysłuchać bardzo interesujących prelekcji. Pani asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przedstawiła m. in. podstawy prawne dotyczące profilaktyki agresji i przemocy w szkołach, ukazała etapy postępowania w trudnych sytuacjach oraz podkreślała prawa i obowiązki nauczycieli jako funkcjonariuszy publicznych. Natomiast Panie psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce, Pani Beata Drabot oraz Pani Ilona Bałdyga, zaprezentowały m. in. różnice pomiędzy agresją i przemocą, przedstawiły źródła zachowań agresywnych oraz sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zwróciły też uwagę na cechy charakterystyczne agresora oraz ofiary, a ich zachowania zobrazowały ciekawymi filmami.
Szczegóły: http://www.bp.ostroleka.pl/testowy/index.php?option=com_content&task=view&id=1146&Itemid=45

O nas   |   Patronat Medialny