Rok 2015

2015-03-20 Dwie godziny z Kalendarzem Beskidzkim w PBW w Bielsku-Białej

W reprezentacyjnej sali Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej odbyło się kolejne z cyklu spotkań promujących Kalendarz Beskidzki 2015.

W ubiegłą środę do biblioteki pedagogicznej zawitali autorzy Kalendarza Beskidzkiego 2015. Z czytelnikami spotkali się: Jan Picheta – redaktor naczelny wydawnictwa, Juliusz Wątroba – poeta i gawędziarz, Krystyna Fuczik – wokalistka związana przez wiele lat z bielską Banialuką, Grażyna Staniszewska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Władysława Magiera – autorka trzytomowej książki „Cieszyński Szlak Kobiet” oraz Dobrosław Barwicki-Picheta i Joachim Rudzki – autorzy artykułów.

– Cieszę się, że podobnie jak rok temu, nasza biblioteka bierze udział w promocji Kalendarza Beskidzkiego, wyjątkowego wydawnictwa w życiu kulturalnym naszego regionu – stwierdziła na wstępie Halina Dubrownik, kierownik Wydziału Współpracy w Środowiskiem sali Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej.

Dwie godziny z Kalendarzem Beskidzkim upłynęły w sympatycznej atmosferze, a nasi znakomici Goście nie szczędzili słuchaczom ciekawostek, anegdot, a nawet… pięknych popisów wokalnych (Krystyna Fuczik). Po spotkaniu można było nabyć wydawnictwo po promocyjnej cenie.

Kalendarz Beskidzki 2015 wydało Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Można w nim przeczytać o ludziach znanych i nieznanych, o niezwykłych losach mieszkańców Beskidów i wydarzeniach, które odcisnęły na nich głębokie piętno. Wydawnictwo zawiera 320 stron, na których opublikowano 54 teksty ilustrowane pięknymi zdjęciami. Szatę graficzną projektował Piotr Wisła.

Jan Picheta i Krystyna Fuczik                                                 Juliusz Wątroba

Wydział Współpracy ze Środowiskiem
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej