Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-04-02 Wiosenno-wielkanocne zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

Witamy Wiosnę z Czerwonym Kapturkiem

20 marca razem wraz z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 17 powitaliśmy długo oczekiwaną Wiosnę. Na zajęciach przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tym, jak Czerwony Kapturek idąc w odwiedziny do babci spotkał w lesie Wiosnę. Dzieci przygotowały także niespodziankę – portret Wiosny. Był naprawdę piękny. Nie zabrakło także okazji do wspólnej zabawy oraz obejrzenia przedstawienia kukiełkowego. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły, a na koniec zwiedziły bibliotekę.

Krótka fotorelacja na stronie biblioteki

Wielkanocne malowanie w bibliotece

27 marca grupa 5-latków z Miejskiego Przedszkola Nr 17 w Siedlcach uczestniczyła w zajęciach plastycznych, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach. Zajęcia dotyczyły zbliżających się świąt wielkanocnych oraz symboli i tradycji z nimi związanych. Przedszkolaki samodzielnie namalowały pisanki, które umieszczone zostały na wystawie. Następnie wykonały dwie ozdoby świąteczne - pisankę na patyku (jako element świątecznego stroika) oraz zajączka wielkanocnego z kolorowego kartonu. Dzieci były bardzo zadowolone z uczestnictwa w zajęciach.

Krótka fotorelacja na stronie biblioteki

Nadesłała