Rok 2015

2015-04-26 PBW w Gdańsku partnerem II edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci

20 maja 2015 r. w godz. 11.00-14.30 zapraszamy na minikonferencję „Współczesne książki dla dzieci" dla nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych i bibliotekarzy, którzy interesują się współczesnymi trendami w literaturze dla najmłodszych i chcą ją promować w innowacyjny sposób.

Konferencja odbędzie się w PBW w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14 w ramach II edycji ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci.
W programie:
  • Wykład i prezentacja Marty Maksymowicz pt. Dzieci filozofują - o tym jak rozmawiać o filozofii  i logice, wykorzystując literaturę dla dzieci
  • Wykład i prezentacja pt. Nowe trendy w literaturze dla dzieci - Szymon Kloska (Instytut Książki)
  • Prezentacja technik warsztatowych w ramach zajęć plastycznych - Anna Kaszuba-Dębska (ilustratorka

Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do organizatora Festiwalu, tj.  rejestracja@fldd.pl  lub pod numer telefonu 605 54 04 94.

Szczegóły konferencji oraz program imprez II ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci, które odbywają się w Gdańsku znajdą Państwo w załączniku, a pełną informację o festiwalu na www.fldd.pl

Ideą festiwalowych spotkań jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą, a imprezy organizowane w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie skoncentrują się wokół idei dziecka w społeczeństwie.