Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-07-03 Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dialogów Bibliotecznych"

Na jego łamach relacjonujemy wybrane przedsięwzięcia pracowników PBW w Katowicach – działania związane ze wspomaganiem szkół i  placówek oświatowych, rozstrzygnięte konkursy oraz konferencję Do biblioteki szkolnej nie tylko po książkę, która odbyła się 28 maja 2015 roku.

W związku z obchodami Roku Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej polecamy Państwu publikację Wywózka. Deportacja mieszkańców Górnego Śląska do obozów pracy przymusowej w Związku Sowieckim w 1945 roku oraz zestawienie bibliograficzne książek i artykułów, w których podjęto ten temat.

W kolejnych działach prezentujemy przedsięwzięcia i inicjatywy podejmowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Publikujemy również materiały, które można wykorzystać w pracy edukacyjnej biblioteki – krzyżówkę przygotowaną z okazji jubileuszu Małgorzaty Musierowicz, konspekt zajęć Klubu Interesującej Książki, materiały podpowiadające, w jaki sposób zorganizować biblioteczny konkurs i wystawę oraz samouczek tworzenia e-komiksu. Całość uzupełniają komunikaty i sprawozdanie z XI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego, które odbyło się 27 marca 2015 roku.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom bibliotekarzom, którzy przyczynili się do powstania tego numeru. Cieszy nas, że "Dialogi Biblioteczne" stanowią dla Państwa płaszczyznę wymiany informacji, doświadczeń i dobrych praktyk.

Życząc Państwu udanych wakacji, zachęcamy do współpracy w nowym roku szkolnym.

Najnowszy numer "Dialogów" udostępniono pod adresem: http://pbw.katowice.pl/katowice/dialogi/dialogi_15.pdf.

Redakcja "Dialogów Bibliotecznych"

O nas   |   Patronat Medialny