Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-08-27 Nowa publikacja ORE w obszarze edukacja czytelnicza

Poradnik "Dziecko w dialogu z tekstem literackim" przybliża jedną ze ścieżek wczesnoszkolnej edukacji polonistycznej: pracę z tekstem literackim. W tej publikacji autorki polecają 50 książek dla dzieci wartych edukacyjnego dialogu i podpowiadają sposoby ożywienia zajęć z książką. Autorki proponują dwa rodzaje działań: krótkie formy urozmaicające codzienne kontakty uczniów z tekstem literackim oraz dłuższe spotkania z książką zaplanowane w formie scenariuszy i projektów. Zamieszczone w poradniku relacje z zajęć przeprowadzonych w klasach I–III dają możliwość wglądu w efekty pracy z tekstem literackim metodą dialogu. Publikacja powstała w ramach realizacji projektu systemowego Wdrażanie podstawy programowej  kształcenia ogólnego w szkołach i przedszkolach.
Wersja elektroniczna dostępna jest w Bibliotece Cyfrowej ORE http://www.bc.ore.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=763

O nas   |   Patronat Medialny