Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-10-26 Antarktyka - półtora roku w lodowej krainie - spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

8 października, w ramach współpracy z bibliotekami szkolnymi, w auli budynku biblioteki, odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą.
Piotr Horzela wychował się w leśniczówce na Pomorzu. Swoje pierwsze podróże odbywał na dystansie 12 km. Była to codzienna trasa do przedszkola. Później dystans się jedynie zwiększał. Podczas nauki w liceum podróżował po Polsce, podczas studiów po Europie, po studiach zaś pojechał dalej. W ciągu ostatnich lat odwiedził Afrykę, Antarktydę i Amerykę Południową i kilka krajów w Europie. Łącznie na wspomnianych kontynentach (poza Europą) spędził blisko 4 lata. W tym czasie podróżował i pracował. Z wyjazdów przywiózł niezliczoną ilość opowieści oraz zdjęć. Splot kilku wydarzeń, poparty doświadczeniami zdobytymi podczas wystąpień publicznych oraz pracy z dziećmi i młodzieżą, doprowadził do decyzji o otwarciu działalności w Polsce. W jej ramach zajmuje się przybliżaniem ludziom części świata które przemierzył.

Uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 w Siedlcach przedstawił Antarktykę - półtora roku w lodowej krainie.
1. Wprowadzenie - kilka słów o samej Antarktydzie i Wyspie Króla Jerzego, na której znajduje się nasza stacja polarna.
2. Podróż - jak się tam dostał.
3. Stacja - informacje o tym jak wygląda i funkcjonuje stacja polarna.
4. Nauka - objaśnienie, czym się tam zajmują ludzie od strony naukowej.
5. Pogoda.
6. Lodowce i góry lodowe.
7. Zwierzęta - życie zwierząt w czasie letniego sezonu, przedstawione na przykładzie jednego gatunku pingwina i jednego gatunku foki.

Zapraszamy do fotogalerii

Nadesłała