Rok 2015

2015-10-26 Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę – warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

20 października w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach odbyły się warsztaty z profesjonalistą Pawłem Stempniakiem, ekspertem komunikacji w nowych mediach, blogerem, trenerem i wykładowcą. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3d z naszego gimnazjum. Podczas spotkania młodzież uczyła się podstaw programowania w języku Scratch. Młodzi programiści kodowali roboty Finch, aby na koniec zajęć zmierzyć się w wyścigach robotów. Nauka przez zabawę cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Celem warsztatów było pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale źródło radości i satysfakcji.
Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zapraszamy do fotogalerii

Nadesłała