Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-10-30 Nowy numer czasopisma "Wychowanie Na Co Dzień"

Recenzowane czasopismo Wychowanie Na Co Dzień z pewnym opóźnieniem domknęło kolejny rok swojej działalności na polu szerzenia wiedzy pedagogicznej w środowiskach szkolnych i innych pedagogicznych. W najnowszych numerach pisma uwadze bibliotekarzy polecamy szczególnie artykuły:

• Urszuli Bartnikowskiej i Hanny Dufner – Szkoła jako środowisko wspierające rozwój dziecka po traumie wczesnodziecięcej
  • Dominiki Przybyszewskiej – Gry komputerowe typu Multiplayer game online w percepcji młodych graczy
  • Anieli Korzon – Niepełnosprawny w literaturze dziecięcej i młodzieżowej
  • Zofii Redlarskiej i Emilii Jakubowskiej – Świadomość i ekspresja kulturalna – kompetencja kluczowa w edukacji wczesnoszkolnej,
a także we Wkładce metodycznej scenariusze zajęć, m.in:
  • Anny Pękali – Wychowawczy potencjał kolęd,
  • Joanny Prokop — Czy w bibliotekach są skarby? Propozycja lekcji wychowawczo-bibliotecznej,

Pragniemy dodać, że Wydawnictwo Edukacyjne Akapit w ramach książkowej serii Biblioteka "Wychowania na co dzień" przygotowuje zbiór najciekawszych scenariuszy zajęć dla bibliotekarzy, jakie ukazały się w piśmie przez ostatnie lata. Scenariusze są zaktualizowane i mamy nadzieję, że będą stanowiły cenną pomoc dydaktyczną"

Udanej lektury!"

O nas   |   Patronat Medialny