Rok 2015

2015-11-19 Przedstawienie japońskiego teatrzyku Kamishibai
21. października 2015 r. odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Długoborzu. Zapoznali się ze wszystkimi  wydziałami biblioteki, następnie towarzyszyli czynnościom  bibliotekarza wypożyczającego książki - z odszukaniem ich w magazynie włącznie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę fotografii pt. „Kawałek ziemi łomżyńskiej w obiektywie Marka Żelaznego” oraz wystawę prac uczestników warsztatów „Bank Pomysłów”.

Głównym punktem programu były dwa seanse japońskiego teatrzyku Kamishibai: bajki „Szukając Marudka” i „Rower Walentynki”. Na zakończenie wszyscy pracownicy biblioteki zostali obdarowani drobiazgami z ceramiki, samodzielnie wykonanymi przez dzieci.

Zapraszamy inne zainteresowane grupy na przedstawienia Kamishibai. Dysponujemy sześcioma bajkami. Jest też możliwość wypożyczenia teatrzyku i książek na planszach.