Rok 2015

2015-11-19 Barwna wystawa na pięciolecie kreatywnych działań BANKU POMYSŁÓW

W małym holu Biblioteki Pedagogicznej zaprezentowano prace uczestników warsztatów „Bank Pomysłów”, którzy w ten sposób piszą o sobie:

„Pomysłodawczynią warsztatów jest Ewa Frołow, wychowawczyni Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży  i doradca metodyczny w obszarze wychowania i opieki Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. Ogromny wkład w działalność „Banku Pomysłów” wniosła pani Urszula Bielicka – Gronek - wychowawczyni Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży.

Spotkania mają już pięcioletnią tradycję. Służą rozwijaniu pasji, talentów, zainteresowań oraz tworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń i uczenia się od siebie nawzajem. Warsztaty odbywają się systematycznie w ciągu całego roku szkolnego. Uczestniczą w nich nauczyciele i wychowawcy przedszkoli, szkół wszystkich etapów edukacji oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych, a także młodzież mieszkająca w bursach.

„Bank Pomysłów”  jest siecią współpracy i samokształcenia, która swoim powstaniem znacznie wyprzedziła promowaną i zalecaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowe ideę tworzenia sieci w ramach nowej formuły doskonalenia nauczycieli. Na zajęciach uczestnicy doskonalą się w różnych technikach takich jak: papieroplastyka, filc, masa solna, kimekomi, wypiek i dekorowanie pierników lukrem królewskim i masą cukrową, decoupage, wiklina papierowa, ceramika.

Do tego, aby dołączyć do „Banku Pomysłów” nie trzeba mieć wyjątkowych predyspozycji i talentów. Wystarczą chęci, otwartość na uczenie się i dzielenie. Każdy moment jest dobry, aby przyjść i spróbować. Zapraszamy.”

Spotkania Banku Pomysłów odbywają się w pracowni plastycznej Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji  ul. Polna 16 przeciętnie raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z p. Ewą Frołow (frolow@interia.pl  lub sekretariat ŁCRE 86 218 05 44).

Zapraszamy do obejrzenia wystawy do końca listopada 2015 roku.