Rok 2015

2015-11-19 Spotkanie z panią dr Danutą Świerczyńską Jelonek – wybitnym literaturoznawcą

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią dr Danutą Świerczyńską – Jelonek – wybitnym literaturoznawcą.

W  programie:

1. Co wynika z najnowszych badań czytelnictwa dla pracy nauczycieli, dla pracy z książką.

2. Dialog dziecka z tekstem literackim jako szansa rozwijania postaw czytelniczych i społecznych: pożytki z metody dialogowej w pracy z uczniem.

3. Dobra literatura dziecięca i młodzieżowa - książki dla młodego czytelnika wspomagające dialog warte życzliwej uwagi nauczycieli i bibliotekarzy.

W przerwie proponujemy obejrzenie wystawy fotografii POTY („Picture Of The Year") – najlepszych fotografii z Wikimedia Commons, wyłonionych w międzynarodowym konkursie w latach 2006–2012.

Następnie zapraszamy na wykład pana Krzysztofa Machockiego, rzecznika Stowarzyszenia Wikimedia Polska, który zaprezentuje możliwości wykorzystania Wikipedii w edukacji i w pracy w bibliotece.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2015 r w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Początek o godzinie 12.30.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres elektroniczny: info@bp.lomza.pl lub tel. 86 2162357 do 20 listopada b.r. w celu przygotowania materiałów, listy obecności oraz potwierdzeń udziału w spotkaniu.

Źródło: http://www.bp.lomza.pl/