Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2015

2015-11-21 Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

18 listopada Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach zaprosiła uczniów na spotkania z Tomaszem Justyniarskim, autorem nowo wybranej lektury szkolnej „Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”.

Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9, Społecznej Szkole Podstawowej STO oraz w siedzibie biblioteki, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i 11.

Tomasz Justyniarski chciał przekazać swoim słuchaczom dwie bardzo ważne myśli, które towarzyszyły mu podczas pisania książki – zwierzęta to nasza rodzina, zwierzęta to nie rzecz. Opowiadał w jaki sposób powstała książka, zachęcał do przeczytania opowiadania, ale przede wszystkim mówił jak postępować ze zwierzętami i zachęcał do zostania ich obrońcą. Uczestnicy spotkań uważnie słuchali prowadzącego, a także chętnie odpowiadali na jego pytania.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się drugi gość, z którym autor przyjechał na spotkanie - piesek rasy Chihuahua.

Tom Justyniarski jest rzecznikiem prasowym Straży dla Zwierząt, pedagogiem, trenerem, ale przede wszystkim miłośnikiem zwierząt. W związku z tym cały dochód ze sprzedaży książki z autografem autora, którą można było nabyć podczas spotkania, wesprze akcję Zwierzęta Bezdomne prowadzoną przez Towarzystwo Obrony Zwierząt w RP.

W konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury" książkę „Psie troski” za najlepszą uznali rodzice i nauczyciele. Doceniono ją również w konkursie na "Najpiękniejszą książkę dla Dzieci" zorganizowanym przez radio RMF FM.

Zapraszamy do fotogalerii: http://www.bpsiedlce.pl/1/galeria/276/

Nadesłała