Rok 2015

2015-12-11 Relacja z warsztatów „Torebka mamy Muminka – metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim"

3 grudnia 2015 r. w Dziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się warsztaty „Torebka mamy Muminka – metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim", których zadaniem było pogłębienie wiedzy na temat niekonwencjonalnych metod pracy z tekstem literackim. Adresatami szkolenia byli nauczyciele szkół podstawowych, bibliotekarze oraz wychowawcy świetlic.

Nauczyciele  aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych tańcach, zabawach integracyjnych i działaniach plastycznych. Wykazali się ogromną kreatywnością i inwencją twórczą. Wykorzystując tanie i łatwe do zdobycia materiały (bibułę, brystol, papier pakowy i gazety) projektowali torebki dla mamy Muminka oraz tworzyli przedstawienie teatralne „Ciemnego pokoju nie wolno się bać..." oparte na wierszach M. Strzałkowskiej, D. Wawiłow i J. Heller opowiadających o oswajaniu dziecięcych lęków. Ponadto ilustrowali wybrane z książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy" związki frazeologiczne.