Rok 2015

2015-12-18 Wystawa prac dzieci z całego świata w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN we Włocławku

Biblioteka Pedagogiczna KPCEN we Włocławku zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Zawsze zielono, zawsze niebiesko

Na wystawie prezentowane są rysunki, grafiki, prace malarskie, kolaże. Autorami są dzieci i młodzież z  różnych zakątków świata, między innymi z Turcji, Sri Lanki, Rosji, Tajlandii, Indii, Japonii, Ukrainy, Armenii, Chin, Mołdawii, Bułgarii, Słowacji. Tematyka prac nawiązuje do podróży, rozumianej jako pokonywanie przestrzeni a także metaforycznie, jako przeżywanie nowych przygód, poznawanie ludzi, miast, krajów, kultur.

Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku z toruńską Galerią i Ośrodkiem Plastycznym Twórczości Dziecka.

Ekspozycja prezentowana jest w siedzibie Biblioteki, do końca stycznia 2016 roku.

Szczegółowe informacje: