Rok 2016

2015-09-25 Seminarium „Czy kompetencje porozumiewania się w języku ojczystym oraz kompetencje czytelnicze mają znaczenie w życiu, także zawodowym"?

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zaprasza uczestników sieci współpracy i samokształcenia, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na seminarium „Czy kompetencje porozumiewania się w języku ojczystym oraz kompetencje czytelnicze mają znaczenie w życiu, także zawodowym?” w dniu 7 października (środa) 2015 r., godz. 13.00 w PBW w Słupsku, ul. Jaracza 18A

Seminarium poprowadzi Pani Ewa Chotomska, absolwentka UW, przez 25 lat związana z Redakcją Programów dla Dzieci TVP. Autorka licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. Współpracowała również z innymi programami m.in. Budzik i Jedyneczka.W jej dorobku znalazło się wiele scenariuszy programów telewizyjnych, filmów edukacyjnych, kilku animowanych, około 50 teledysków dla dzieci i ponad 500 piosenek, z których kilkanaście m.in.: "Szczotka, pasta, kubek...Mydło wszystko umyje", "Każdy ma jakiegoś bzika" czy "Fantazja, fantazja"  stało się kultowymi.
W roku 1983 wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim (pisarzem, autorem programów TV) i Krzysztofem Marcem (kompozytorem) założyła Zespół FASOLKI, który nadal cieszy się dużą popularnością. Prywatnie córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

Zgłoszenia do 02.10.2015 r., /decyduje kolejność zgłoszeń/: Wydział Informacyjno-Bibliograficzny PBW tel. 59 84 888 39 lub 59 84 227 05, wew. 39

informacja@pbw.slupsk.pl