Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-01-18 Kącik Maturzysty na blogu Wydziału IB
Uprzejmie prosimy nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli polonistów i wszystkich zainteresowanych, aby zechcieli Państwo poinformować uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości o możliwości skorzystania z bezpłatnych materiałów niezbędnych do powtórki przed maturą z języka polskiego, dostępnych pod adresem:

W każdy czwartek na blogu Wydziału Informacji Bibliograficznej publikowane są materiały do samodzielnych powtórek, porządkujące i systematyzujące wiedzę zdobytą na III i IV etapie edukacyjnym.

Materiały, które są tam zamieszczane, pochodzą z trzech podstawowych grup zagadnień:
- literatura,
- nauka o języku,
- interpretacja tekstu ikonicznego i kwestia intertekstualności.
Opracowywane są na podstawie literatury fachowej, w tym pozycji polecanych w informatorach maturalnych.

Gorąco zachęcamy do śledzenia kolejnych odcinków i zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi!

Informację nadesłała: K. Herich, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach.
O nas   |   Patronat Medialny