Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-03-18 "Dopalacze – współczesne zagrożenia" - szkolenie w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

11 marca 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się szkolenie nt. „Dopalacze – współczesne zagrożenia”. Pani Beata  Drabot - psycholog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Ostrołęce w swoim wystąpieniu zapoznała uczestników z psychologicznymi i społecznymi aspektami uzależnień we współczesnym świecie.

Pani Milena Gryczka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce przekazała informacje o wpływie  narkotyków na nasze zdrowie oraz trudnościach w walce z dopalaczami. Zaprezentowała również wyniki działalności kontrolnej Sanepidu mającej na celu likwidację punktów sprzedaży dopalaczy w Ostrołęce.

Asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przedstawiła akty prawne, które są podstawą do skutecznej walki z dopalaczami oraz zapoznała uczestników z procedurami obowiązującymi w szkole na wypadek zażycia dopalaczy przez uczniów. Poinformowała również o akcji „Dopalacze kradną życie” oraz podała numery telefonów zaufania i telefonów alarmowych.

O nas   |   Patronat Medialny