Strona główna    O nas    Reklama    Patronat medialny    Dla autorów    Mapa strony    Kontakt    RSS   

Rok 2016

2016-04-28 Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

21 kwietnia na zaproszenie naszej biblioteki przybył do „miasta słońca" - jak określił nasz gość, autor książek dla dzieci i młodzieży Grzegorz Kasdepke. Pierwsze spotkanie odbyło się w naszej siedzibie, następne w Szkole Podstawowej nr 6.

Rozmawiając z uczniami klas I-IV siedleckich i podsiedleckich szkół podstawowych nawiązał do swojej twórczości, na początek do dwóch części książki Co to znaczy... czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwalają zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń, wyjaśniając jednocześnie pojęcie związków frazeologicznych. Dzieci miały okazję poznać, ale też próbować wyjaśniać znaczenie niektórych związków. W dalszej części spotkania opowiadał o swojej twórczości, o tym skąd czerpie do niej inspiracje. Jak się okazało najlepsze scenariusze pisze życie, a tematy są dostarczane często przez rodzinę i znajomych.

Autor czytał fragmenty swoich książek, których - jak sam mówił - nie wie ile napisał. My doliczyliśmy się około 50.
Kolejną częścią spotkania była konferencja prasowa. Pan Grzegorz cierpliwie odpowiadał na pytania, a były one naprawdę różnorodne.
Spotkanie zakończyło się składaniem autografów przez autora w książkach zakupionych przez dzieci stojące w niekończącej się kolejce.

Zapraszamy do mini fotogalerii.

 

 

 

Nadesłała

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

Komentarze użytkowników (0)
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
O nas   |   Kontakt   |   Reklama   |   Patronat Medialny