Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-05-13 Gala podsumowująca I przasnyską edycję „Wydajemy Własną Książkę”

12 maja 2016 odbyła się uroczysta Gala podsumowująca I przasnyską edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę” w auli Zespołu Medycznych Szkół Policealnych. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu.
Swoją obecnością zaszczycili nas Anna Grabowska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce, Robert Miszczuk – inicjator  i wieloletni propagator konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele sponsorów i jurorów.
Galę uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu pod kierunkiem dyrektora Artura Żuchowskiego.

Konkurs „Wydajemy Własną Książkę” jest organizowany od roku 1993 przez Młodzieżowy Dom Kultury „MURANÓW” im. C. K. Norwida, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz Wolskie Centrum Kultury. Główne cele konkursu to kształtowanie kultury czytelniczej, pobudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej twórczości literackiej, ilustratorskiej i edytorskiej.
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz innych placówek kulturalno-oświatowych, instytucji kultury, a także do uczestników indywidualnych.
Nagrodzone książki można oglądać na wystawie pokonkursowej „Przasnyskie Białe Kruki” w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu przy ul. Szpitalnej 10 do 31 maja.
Obszerna fotorelacja z Gali do obejrzenia na blogu biblioteki www.skarby-biblioteki.blogspot.com oraz fanpage’u www.facebook.com/BibliotekaPedagogicznaPrzasnysz

Pełna informacja>>>

O nas   |   Patronat Medialny