Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-05-23 Sprawozdanie z Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej

W dniach od 8-15 maja z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich obchodziliśmy w całej Polsce Tydzień Bibliotek, którego celem jest popularyzacja książek, czytania i bibliotek.
Motywem przewodnim było hasło "BIBLIOTEKA INSPIRUJE"
Biblioteka Pedagogiczna po raz kolejny włączyła się w obchody, proponując ciekawy program.
1.Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym klubowiczki omawiały książkę  „Kieszonkowy atlas kobiet” Sylwii Chutnik.
2.Warsztaty dla nauczycieli „Serduszkowy kwiatek nitką malowany - haft matematyczny”.
Początki haftu matematycznego sięgają końca XIX wieku, kiedy nauczycielka Mary Everest Boole chciała swoim uczniom ułatwić zrozumienie matematyki, a konkretnie geometrii.
Wyszywanie uczy spostrzegawczości, dokładności i precyzji.
Doskonali sprawności manualne, ćwiczy cierpliwość oraz rozwija zmysł artystyczny.
Znajomość tej techniki można wykorzystać na lekcjach i zajęciach matematyki, techniki, plastyki a także w świetlicy i bibliotece.
3.Podczas TygodniaBibliotek można było przynosić do biblioteki książki, płyty – dzięki temu nasz zbiór się wzbogacił  z korzyścią dla naszych czytelników.
4.Odbyły się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii dla młodzieży z Bursy Szkolnej.
5.W czytelni biblioteki można było obejrzeć wystawę „Nitką malowane” prace wykonane przez naszą czytelniczkę, wieloletnią nauczycielkę.

Mamy nadzieję, że nasza biblioteka inspiruje czytelników nie tylko przez jeden tydzień w roku.

Informację nadesłała

Anna Dziełak