Rok 2016

2016-06-08 Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce włączyła się do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK.  Impreza rozpoczęła się 4 czerwca o godzinie 18.00 . Przywitaliśmy uczestników zabawą przy muzyce. Następnie ogłoszono konkursy: dla najmłodszych - na zakładkę do książki oraz "Torebkę Mamy Muminka",  dla młodzieży - na kolaż popularyzujący książkę i bibliotekę oraz dla dorosłych  - na zakładkę wykonaną na szydełku lub na drutach.
Pani Joanna Brodowska - autorka bajek, opowiadań, wierszy i tekstów piosenek poprowadziła zajęcia dla dzieci. Znajomość języka angielskiego dzieci i młodzież mogli sprawdzić  podczas gier i zajęć z p. Pauliną Żukowską ze Szkoły Językowej BEETLE.
Kinomani obejrzeli film Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo".
Dla zainteresowanych regionalną gwarą spotkanie poprowadziła p. Krystyna Łaszczych - poetka i autorka gadek kurpiowskich.
Uczestnicy NOCY BIBLIOTEK wysłuchali recitalu Piotra Grzyba, który wykonał pieśni bardów oraz swoje kompozycje.
NOC  BIBLIOTEK zakończyła Godzina Grozy, podczas której czytaliśmy przy latarce opowieści z dreszczykiem.
W czasie NOCY W BIBLIOTECE  można było zasięgnąć porady u kosmetycznej u p. Jolanty Prusaczyk ze Studia pielęgnacji urody „Cosmetic”, uczestniczyć w warsztatach kaligrafii oraz kalamburach, bawić się karcianym  „Flirtem z dziełami Henryka Sienkiewicza”,  a także uczestniczyć w zajęciach  z książką "Basia i wolność".
Dla niektórych czytelników Noc w bibliotece była dobrą okazją do założenia karty i wypożyczenia książek.
Sponsorzy:
JUVENTUS Biuro Turystyki i Podróży w Ostrołęce
CUKIERNIA Białobrzeski z Orzeszkowej w Ostrołęce
AKCENT  - Grzegorz Bałon  - producent mebli w Ostrołęce
Księgarnia "WIEDZA" Marek Gawrych
Dariusz Modzelewski - Księgarnia Szkolno-Pedagogiczna "OŚWIATA"

Nadesłała
Edyta Dobek