Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-06-20 Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat - konkurs w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim

Zapraszamy do udziału w konkursie Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat

Chcemy zebrać i udostępnić innym Państwa wspomnienia – po to, aby przedstawić dzieje i realia szkoły w minionych latach, ocalić od zapomnienia dorobek, wartości i doświadczenia minionych pokoleń uczniów i nauczycieli oraz wykorzystać je we współczesnej edukacji. Zakwalifikowane przez jury prace zostaną pokazane na wystawie czasowej w Galerii Biblioteki oraz będą udostępniane przez Muzeum Ziemi Mińskiej w ramach programu edukacyjnego ekspozycji stałej pt. Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej? Konkurs towarzyszy otwarciu tej wystawy, obchodom stulecia ZNP w Mińsku Mazowieckim oraz jubileuszowi 150 lat Siennickich Szkół, co w symboliczny sposób przypomina o tradycjach edukacyjnych wielu nauczycieli i szkół w powiecie mińskim i całej Polsce.

Więcej informacji o konkursie

Nadesłała