Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-07-07 Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017

MEN opublikowało dzisiaj podstawowe kierunki  realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.
Na pierwszym miejscu znalazło się upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Oznacza to więc kontynuację wcześniejszych działań prowadzonych w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych. Powinien chyba cieszyć nasze środowisko fakt, że to szkołę i bibliotekę uznaje się za miejsca, w których kształtuje się przyszłych czytelników.
Realizacja kierunku numer jeden to (jak już wcześniej pisaliśmy na łamach serwisu) „kolejna szansa na pokazanie ogromnego potencjału naszych bibliotek”.

Warto też odnotować fakt, że Kierunki realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego obejmują:   w zakresie kontroli w publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych:  „Prawidłowość organizacji i funkcjonowania biblioteki szkolnej.”

Szczegóły na stronie MEN

O nas   |   Patronat Medialny