Rok 2016

2016-09-13 I powiatowa edycja konkursu „Wydajemy Własną Książkę” w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie

W roku szkolnym 2016/2017 Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie organizuje pierwszą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu powiatu ciechanowskiego. Główny cel tego przedsięwzięcia to propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie twórczej wyobraźni wśród dzieci i młodzieży. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.
Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Sławomir Morawski, Starosta Ciechanowski oraz Pani Janina Janakakos-Szymańska, Prezes Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Szczegóły spotkania na stronie internetowej http://www.bpciechanow.edu.pl/, Facebooku i w siedzibie Biblioteki.
Koordynatorem konkursu jest Anna Mieszkowska (tel. 23 672-33-77).