Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-10-04 SCM - Bibliotekarz od A do Z - konferencja w DBP we Wrocławiu

20 i 21 października br. w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbędzie się dziesiąta konferencja z cyklu Szkolne Centrum Multimedialne - Bibliotekarz od A do Z. Pierwszego dnia podczas obrad omówimy rolę nauczycieli bibliotekarzy w placówce oświatowej; zadania bibliotekarza jako doradcy i przewodnika lekturowego dbającego o właściwy rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych; pożądane cechy osobowości bibliotekarza, ciągłą walkę ze stereotypami i stres towarzyszący mu w pracy; wizerunek bibliotekarzy w mass mediach, jako filmowych bohaterów drugiego planu - czy ekranowy wizerunek bibliotekarskiej profesji jest zgodny z prawdą; pracę bibliotekarzy jako aktywnych animatorów działań proczytelniczych.

W drugim dniu zapraszamy na warsztaty: Kamishibai, teatr ilustracji – jak pracować z tekstem? Gry i gamifikacja - nauczanie i czytanie przez granie oraz Bibliotekarz w szkole – nauczyciel czy bibliotekarz?

Nadesłała
Beata Malentowicz, DBP we Wrocławiu