Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2016

2016-10-08 Szkolenie "Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

5 października 2016 r w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce  odbyło się szkolenie "Inicjacja czytelnicza dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii". Szkolenie poprowadziła Pani Joanna Piekarska z Biblioteki Narodowej w Warszawie.
Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jakie są cele i funkcje biblioterapii, jak przebiega proces percepcji tekstu literackiego, jak dobierać materiał biblioterapeutyczny. Pani Joanna Piekarska z pasją opowiadała o baśniach -  klasycznych opowieściach niosących uniwersalne wartości oraz o literaturze współczesnej dla młodzieży. Słuchacze zostali zapoznani z propozycjami zajęć z uczniami w oparciu o teksty baśni oraz inne lektury. Pani Joanna Piekarska zachęciła uczestników do sięgania po baśnie oraz do czytania lektur nastolatków.

Więcej informacji:

O nas   |   Patronat Medialny