Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Facebook    Kontakt   
Biblioteczne bazy danych:
Nazwa biblioteki
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu
Nazwa bazy

Bibliografia M21

Charakterystyka bazy

Baza zawiera informacje z zakresu edukacji w Polsce i na świecie, teorii i praktyki pedagogicznej, dydaktyki ogólnej i metodyk
poszczególnych przedmiotów nauczania, psychologii oraz w mniejszym zakresie innych dziedzin wiedzy. Prace nad utworzeniem elektronicznej bazy zawartości czasopism rozpoczęto w styczniu 2005 roku. Zasięg chronologiczny bazy sięga 2000 roku. Stan bazy na dzień 1.07.2013 r. wynosi ponad 59.000 rekordów. Rozpisano około 300 tytułów czasopism, wliczając w to 70 tytułów czasopism znajdujących się w zasobach biblioteki. Ponadto tworzy się opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych oraz rozdziałów z prac zbiorowych z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii, literatury, nauk społecznych, kultury fizycznej i sportu oraz tematyki regionalnej.

Opracowanie przedmiotowe (JIW)

JHP BN

Język słów kluczowych

Lokalny słownik haseł przedmiotowych

Program biblioteczny

PROLIB

Dostęp

Adres bazy:

http://bibliografia.pbw.org.pl.

Baza on-line nie posiada dostępu do pełnych tekstów. W najbliższym czasie planujemy wprowadzanie rekordów opisów zawartości czasopism regionalnych od XIX wieku, zdygitalizowanych w bazie Federacji Bibliotek Cyfrowych oraz retrospektywne odtwarzanie bibliografii dotyczącej Przemyśla i okolic w oparciu o zbiory bibliotek przemyskich.
Statystyki odwiedzin są rejestrowane.

Plany rozwoju bazy

W najbliższym czasie planujemy wprowadzanie rekordów opisów zawartości czasopism regionalnych od XIX wieku, zdygitalizowanych w bazie Federacji Bibliotek Cyfrowych oraz retrospektywne odtwarzanie bibliografii dotyczącej Przemyśla i okolic w oparciu o zbiory bibliotek przemyskich.
 

Powrót na listę