Strona główna    O nas    Reklama    Patronat medialny    Dla autorów    Mapa strony    Kontakt    RSS   
FORUM DYSKUSYJNE BIBLIOTEKARZY
[Kategorie][Tematy][Statystyka][Zaloguj się]na dół>> 
Czy likwidacja bibliotek pedagogicznych na Dolnym Śląsku?
sezesko, 2015-10-01 14:11:36
Wiele lat temu Urząd Marszałkowski przekazał biblioteki pedagogiczne powiatom. Teraz do starostw nadchodzą pisma z Urzędu Marszałkowskiego zawierające wypowiedzenia porozumień. Pismo, które widziałem, zawiera takie sformułowanie: "porozumienie nie odpowiada obecnym potrzebom. Województwo Dolnośląskie dostrzega potrzebę dokonania zmian i w tym celu opracowało koncepcję rozwiązania systemowego dla dalszego funkcjonowania bibliotek". Jaka to koncepcja? Nie wiadomo. Krążą plotki, że Urząd Marszałkowski chce obciąć finansowanie i radźcie sobie sami, co oznacza, że większość bibliotek będzie zlikwidowana a nauczyciele-bibliotekarze wylądują na bruku.
Piszę o tym, bo nawet nie wszystkie biblioteki o tym zmianach wiedzą. Pisma trafiają do starostwa i nikt nie informuje samych zainteresowanych.
BB, 2015-12-16 23:36:03
Minęły dwa miesiące od tego wpisu....są jakieś nowe wieści?
sezesko, 2015-12-25 21:57:13
Urząd Marszałkowski anulował wypowiedzenie porozumień z powiatami na prowadzenie bibliotek pedagogicznych. Uznał, że nadal obowiązuje, jedynie ma być do nich dołączony aneks (na razie widziałem pierwszą wersję, ale nie ostateczną) na temat finansowania. Będzie ograniczone. Na początku grudnia zarządy powiatów miały podjąć decyzję, czy nadal będą prowadzić biblioteki pedagogiczne. Zachowały się różnie, ale nie znam zbyt dużo faktów, więc nie będę ich podawał. Część bibliotek przejęła Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu. Wg pogłosek jest to pierwszy krok w kierunku likwidacji (nazywa bardzo ładnie - wygaszanie). W styczniu wypowiedzenia, w sierpniu likwidacja.
bibliotekarz, 2016-03-03 10:42:48
W kujawsko-pomorskim wszystkie filie do likwidacji od konca czerwca 2016
Bibliotekarz2, 2016-03-03 11:45:04
"Aby rozszerzyć, a nie ograniczać dostęp do księgozbiorów..." - taka argumentacja władz samorządowych, by zamykać Filie.
[Kategorie][Tematy][Statystyka][Zaloguj się]do góry>> 
Wyszukiwarka:
  fraza:     wśród wpisów:    w polu:  
autor  
tytuł wpisu  
treść  
 
UWAGA: Redakcja nie odpowiada za treść wygłaszanych opini. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania wpisów bez podania przyczyny

LEGENDA:
Wpisy robią wszyscy Dyskusja zakończona
O nas   |   Kontakt   |   Reklama   |   Patronat Medialny